Lokalita

 

Nová bytovka v Považskej Bystrici je postavená v časti, ktorú väčšina tunajších pozná pod názvom FIM. Do areálu sa dostanete cez vstupnú rampu (bránu), ktorá sa otvára na základe priloženia čipu. Areál je chránený vonkajším kamerovým systémom. V bytovke sa nachádza 28 bytov. Vojsť do bytovky môžete buď priamo z garáže, kde odparkujete svoje vozidlo alebo z vonku. Obidva prístupy do bytovky sú bezbariérové, pri vchode sa nenachádzajú žiadne schody. K výťahu sa tiež dostanete bez toho, aby ste museli chodiť hore – dole po schodoch, výťah sa nachádza priamo na prízemí. Do výťahu sa bez problémov dostanete aj s kočíkom alebo s bicyklom. Rozmery výťahu sú prijateľné aj pre náročných - vnútorný rozmer kabínky je 1200 x 2100 mm. Ak si budete chcieť zašportovať aj cestou do bytu, môžete sa prebehnúť po 1,5 m širokom schodisku.

 

 

 

 

 

  Na prízemí sa nachádzajú dva 3-izbové byty, jeden 2-izbový a jeden 4-izbový byt, pivnice a garáže pre automobily. Na 1. poschodí sme spravili rovnako 4 byty, ktoré zrkadlia byty na prízemí. V časti garáží (ktoré sú na prízemí) sme prenajali priestory pre prevádzky občianskej vybavenosti, ktoré by mali zvýšiť komfort všetkých obyvateľov lokality, ale zároveň svojim chodom nebudú rušiť život v tejto oblasti. Na 2. poschodí sa nachádza 8 bytov, z ktorých 1 byt je 1-izbový, 3 byty sú 2-izbové, 2 byty sú 3-izbové a 1 je 4-izbový byt. Na 3. poschodí nájdete 8 bytov, z ktorých je jeden1-izbový, 3 byty sú 2-izbové, 2 byty sú 3-izbové a 1 štvorizbový byt. Úplne navrchu pod strechou sú veľkometrážne 3 a 4-izbové byty, v ktorých sa nachádzajú 2 kúpeľne v každom byte.

 

 

 

 

Ku každému bytu získate

Priestor v bicykliarni, ktorá sa nachádza priamo pri zadnom vstupe do bytovky. V bicykliarni sú pre každého nachystané držiaky na bicykle. Miestnosť na bicykle má 10,6 m2.

 

Pri dizajnovaní bytovky sme mysleli aj na mamičky, a preto sme v suteréne vedľa garáže spravili miestnosť priamo na kočíky – kočíkareň.

 

 

 

 

 

 

Parkovacie miesta

Na výber máte z parkovacích miest pred bytovkou alebo priamo v garáži vnútri bytovky. V gáraži je 23 parkovacích miest a pred bytovkou sa nachádza 33 parkovacích miest. Je možné parkovať aj na streche 1. podlažia, kde sa nachádza 10 parkovacích miest.

 

 

 

Z čoho sme bytovku postavili?

Celý objekt je postavený z monolitického železobetónu. Zateplili sme ho minerálnou vlnou a plastové okná sú s trojsklom. Pre zabezpečenie tichého komfortu v každom byte sme jednotlivé byty oddelili aj akustickou predstenou. Nestane sa, že budete počuť rozhovory vašich susedov. Vykurovanie sme vyriešili centrálnou vlastnou kotolňou na drevenú štiepku mimo objektu, ktorá bude zásobovať teplom všetky byty. Podlahové vykurovanie je v každom byte samozrejmosťou. Bytovka získala energetickú triedu A.

 

 

 

 

 

 
Kontaktujte nás
Mám záujem o:
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia